2.5.12

pembe


07.12.2007 tarihinden bir not:

böyle uzun zamandır merhabanız olan bazı insanlar vardır. ilk tanışmanızda bazı şartlardan ötürü iyi tanıyamazsınız birbirinizi, uzaktan bakarsınız sadece. herhangi bir sebepten ötürü yakınlaşırsınız. uzakta da olsanız biraz yakın olursunuz ona. telefonun ucundasın sonuçta.

arkadaş üzgün, siz süzgün. böyle böyle birbirinize sarılırsınız aptal saptal bi ton msn smiley'leriyle. şarkılara alternatif sözler yazıp birbirinize söylersiniz.

çoğunuzun anlayacağı üzere bir aşk hikayesi değil bu, hatta yine baskın çoğunluğun asla anlayamayacağı bir şey. ruh ikizi diyip olayı iyice amerikan dizisine döndürmek istemiyorum ama öyle gibi. cami avlusundan alinmiş 2 kardeş gibi. onu 2 sene kadar önce almişlar o yüzden yaşı büyük. yoksa ayni yaştayiz. 19.

genelde neşeli oluyor konuşmalarımız, keyif alıyoruz birbirimizle konuşmaktan. beni yemiyorsa tabi. LAN ? oyarım.

bu neşeli konuşmaların arasına serpiştirilen kocaman hüzünlerimiz var esasında. hatta bu hüzünlere dayanıyor ilişkimizin temeli. bazen ona üzülmekten kendimi unutuyorum, eminim ki bazen de o unutuyor. birimiz diğerimiz, diğerimiz birimiz için artık. "o üzülmesin" de kıvamına geliyor.

ha kendisi gerçek bir prenses olduğu için durup durup bu şarkıyı söylüyorum ona.

hadi topla yüzünü prenses
üzülme katla hüznünü
kaldir çekmecene bir yerlere sakla

çünkü öyle yapması gerekiyor bir prenses olarak. hüzünlenmek, unutamamak doğal. kimse senden unutmanı istemiyor ki ? üzülmemeni istiyorlar sadece. bu derdini de sakla bir yerlere. zor da olsa.

daha ömrünü tüketecek nice yaralarin olacak
kabuklari düsecek, yeniden kanayacak

daha yaşımız kaç oğlum ? diye çemkiriyorum bu kıtada, daha neler görcez ? neler oldu daha önce, sonrasında neler gördün ? gördüklerin göreceklerinin teminatıdır. bi gün onu bulucaz ve acayip sevicez lan ! diye çemkiriyorum tekrardan aklımda kocaman soru işaretiyle.. "biz bulcaz sevcez taam da ya o sevmezse ? gnveroıfsdgjlv, neyse orasına o zaman bakarız

kirmak istiyor birak gitsin
gitmek istiyor birak gitsin
bir daha dönmesin


hakkaten bu karaktersizler ne yapmak istiyor ? kırmak mı ? gitmek mi ? kalmak mı ? gitsinler dönmesinler tabi, ama önce bi gitsinler. gitgel yaptıkça olmuyor. ama burda da olay sende. sen göndereceksin.. diye sesleniyorum bayrağa.


ister yen, ister yenil
daha gençsin ögreneceksin
ister sev, ister sevil daha neler göreceksin
ister yen, ister yenil daha gençsin ögreneceksin
ister sev, ister sevil
gençsin....

güzelsin...

direk böyle düşünüyorum, genciz güzeliz sizi üzeriz.. seversin, sevilirsin, yenersin yenilirsin. geçecek ki hepsi.

daha önce de sevdin , daha önce de sevildin ? daha önce de yendin ? daha önce de yenildin ?
yine aynı boku yedin. üzüldün, ağladın, bin perişan oldun. zamandan başka ne kaybettin ? o da o kadar önemli değil.
gayet saçma ama mayalık yoğurt gibi düşün, o harcadığımız zaman yoğurt! o yoğurda süt ekleyip mayaliyoruz ki bi sürü yoğurdumuz olsun. keyfimize göre yaşayalım yoğurtla :) o harcanılan zaman mayalık,

genciz daha, düşündümde güzeliz demem yalan... gönül isterdi ama, sadece sen güzelsin. ben "yakışıklı değil ama sempatik" olurum en fazla.

en sevdigin yalnizligini
al geçir sirtina
eserse hafiften hüzün, üsümezsin

yalnız olmak iyi bir yerde, kafanı dinlersin, kendini dinlersin. oturur sohbet edersin. canın sıkılırsa ara beni

belki elmaciklarin islanir
fena mi yanaklarin allanir
ağla, durma ağla
biraz ruhun cilalanir

daha önce seni ağlarken görmediğim için böyle duygusal şeyler diyemiyorum ki ağlayan kızdan nefret ederim. ben yokken ağla, ağladığını bana söyleme.

kirmak istiyor birak gitsin
gitmek istiyor birak gitsin
bir daha dönmesin
ister yen, ister yenil
daha gençsin ögreneceksin
ister sev, ister sevil daha neler göreceksin
ister yen, ister yenil daha gençsin ögreneceksin
ister sev, ister sevil
gençsin....
güzelsin...


çok güzel yazmışlar, söylemişler bize de ithaf etmesi kalmış, ettikte.. farkında değil o, haftalardır öyle kafama esip öylesine aradığım zamanların çoğunda bu şarkıyı dinlemişimdir de aramışımdır.
herkesin böyle arkadaşları vardır karşı cinsinden, ama dışarıdan görünüşü özündeki gibi değildir asla. misal benim olası sevgilimin böyle bi arkadaşı varsa OYARIM !!!
anlaşılması zordur hakikaten, ama ikimiz de dışarıdan nasıl göründüğü konusunda pek alakadar olmadığımız için gayet rahatız. allah bize aşık olanlara sabır versin. ama işte insanın içinde rahatlık olunca etraftan nasıl göründüğü, gereksiz insanların nasıl düşündüğü en azından benim umurumda olmuyor.

işte bütün bu sebepler yüzünden, sana anlatamadığım, seninle paylaşamadığım püsürler yüzünden, o yılların acısını almak için her bokumu paylaşıyorum.

alayına isyan, inadına pireti !

not: aşşağıdaki pembeye tıklayarak onun bloguna ulaşabiliyorsunuz. bi göz gezdirin nası bi manyak var başımda.
1 comment:

regina phalange said...

hayvan gibi guldum, usul usul da agladım lan.. iyi ki varsın oguz, allah bi kapıyı kapatır bi kapıyı acar derler ya, benim bu enkazdan kazancım senin gibi bir insanla kardes olmak olmus onu anlıyorum.. karşimsin (y)

ay lav yu lan, kocaman hem de. hep buralarda bi yerlerde olalım, olveys yors.